معدل برقراری رابطه جنسی درمان سرگیجه دلایل سردرد

معدل: برقراری رابطه جنسی درمان سرگیجه دلایل سردرد آزمایشگاه رابطه جنسی استفاده میتواند خونریزی پزشکی سردرد فعالیت

گت بلاگز اخبار اجتماعی جیره‌بندی آب نداریم / مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه اگر شرایط خاص شد در شبکه شرب از چاه های با کیفیت استفاده می کنیم، گفت: هیچ جیره بندی نداریم چون جیره بندی

جیره‌بندی آب نداریم / مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان: جیره بندی آب نداریم

عبارات مهم : اصفهان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه اگر شرایط خاص شد در شبکه شرب از چاه های با کیفیت استفاده می کنیم، گفت: هیچ جیره بندی نداریم چون جیره بندی معضلات بیشتری را در پی دارد، وزارت نیرو زیر بار جیره بندی نمی رود آیا که شبکه آب شرب کشش جیره بندی را ندارد.

به گزارش ایسنا، هاشم امینی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: یکم تا هفتم تیر هفته صرفه جویی است که نزدیک 30 سال در تقویم رسمی کشور وجود دارد، ولی متاسفانه این هفته صرفه جویی صرفا به همین یک هفته بسنده شده است و تنها صحبت های کلیشه ای مطرح می شود، ولی در استان اصفهان به باعث شرایط سخت آب، تمام سال در مورد مدیریت مصرف آب صحبت می کنیم.

جیره‌بندی آب نداریم / مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان

وی با اشاره به اهمیت خودباوری که نمونه آن را در بازی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در برابر پرتغال دیدیم، اضافه کرد: در مورد آب نیز شرایط همین گونه است اگر به این باور برسیم می توانیم راهکارهایی جهت مدیریت مصرف آب داشته باشیم. امروزه همه به دنبال بهانه هستیم تا مسئولیت را گردن فرد دیگری بیاندازیم. اگر امروز باور ندارید که حضورتان باعث می شود یک لیتر آب از تناوب بدمصرفی به بهینگی برسد آنجا خطای ماست.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان در خصوص سازگاری با کم آبی ادامه داد: بیش از 1000 سال است که با کویر زندگی می کنیم، پدران ما جهت جلوگیری از بحران آب، قنات را تعریف کردند، آیا ما نمی توانیم این کار را صورت دهیم؟ این عنوان به دنبال این است که با ساختن فرهنگ در مصرف آب این اقلیم سازگار با زندگی مردم شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه اگر شرایط خاص شد در شبکه شرب از چاه های با کیفیت استفاده می کنیم، گفت: هیچ جیره بندی نداریم چون جیره بندی

سرانه بارش مساوی چادگان و ورزنه

امینی با اشاره به شعار آب و فاضلاب استان اصفهان”سازگاری با کم آبی، خودباوری و هم افزایی” گفت: باید به آمایش سرزمینی در توسعه پایدار کشور توجه شود که متاسفانه کمتر توجه می کنیم. سرانه بارش چادگان مثل ورزنه شده است و باید بدانیم که در اقلیم خشک نمی توان صنایع و کشاورزی آب بر داشت. از آخرهای اسفند ماه متوجه شرایط سخت شدیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته آورد زاینده رود یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب بود، ادامه داد: توصیه مورد توجه آبفا کلید خوردن سامانه دوم آب رسانی بود. کمبود را در آب شرب احساس می کردیم. امسال در شرایط بارش فروردین و اردیبهشت ماه آینده نگری آورد 465 میلیون متر مکعب آب از زاینده رود بود.

امینی با بیان اینکه به جهت کم کردن چشمگیر حجم آب در بعضی روزها حتی اردیبهشت ماه تا 40 درصد میزان آب تحویلی مان کم شد، اضافه کرد: این شرایط سخت علیرغم تهدیدی که دارد وقت هایی جهت مجموعه استان ایجاد کرده است تلاش کردیم کمترین تنش را متوجه مردم کنیم.

جیره‌بندی آب نداریم / مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه ما خط مقدم توزیع آب هستیم و متهم ردیف اول بخش آب و بهداشت قملداد می شویم، افزود: امروز مجموعه سامانه تله متری و مدیریت فشار در شرکت آب و فاضلاب ایجاد شده است که هیچ کدام از استان ها چنین چیزی ندارند. عنوان مهم دیگر لوازم کاهنده است که در مورد مدیریت مصرف آب وجود دارد که با توجه به قانونی که 3 سال پیش در مجلس مصوب شده است در هیچ کجای کشور به جز اصفهان نتوانستند عملیاتی کنند.

امینی اضافه کرد: قرار شد از طریق سامانه 1522 لوازم کاهنده در اختیار مردم قرار گیرد و هزینه آن را به صورت اقساطی از آنها گرفته شود. باید منابع آب حفظ شود که این راهکار، راهکار شرکت آب و فاضلاب و وزارت نیروی نیست در کشورهای پرآب نیز از این لوازم کاهنده استفاده می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه اگر شرایط خاص شد در شبکه شرب از چاه های با کیفیت استفاده می کنیم، گفت: هیچ جیره بندی نداریم چون جیره بندی

آبیاری تمام فضای سبز اصفهان از آب های زیرزمینی

وی در خصوص آب فضای سبز گفت: با تلاش شرکت آب و فاضلاب و شهرداری امروزه تمام فضای سبز اصفهان از شبکه شرب جدا شده است و از آب های زیرزمینی استفاده می شود. متاسفانه در فضای ملی و استان های همجوار متهم هستیم که اگر اصفهان آب ندارد آیا فضای سبز دارد؟ میزان زحمت مصرف آب 90 درصد مردم اصفهان زیر 20 متر مکعب است به این معنی که ما زیر الگوی مصرف آب استفاده می کنیم .

جیره‌بندی آب نداریم / مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان

امینی با اشاره به کارگروه ملی سازگاری با کم آبی گفت: دستور العمل جدیدی وجود دارد که استاندارد سرانه مصرف آب از 20 متر مکعب به 15 متر مکعب در کشور تقلیل دهیم، که در حال حاضر میانگین سرانه مصرف استان اصفهان 11.5 متر مکعب جهت یک خانوار در ماه هست. البته این کم کردن سرانه دلیلی نیست که سلامت و بهداشت مردم را به مخاطره بیاندازیم .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: در کشورهای پرآب جهت هر نفر در شبانه روز 100 لیتر آب مصرف می شود که این عدد در استان و در مصرف خانگی 154 لیتر جهت هر نفر در شبانه روز است که با عوض کردن در واکنش‌ها مصرفی خود می توانیم به زیر 110 این عدد را کم کردن دهیم.

امینی با اشاره به صنایع استان گفت: ذوب آهن اصفهان زمانی بیش از2 هزار لیتر آب استفاده می کرد که اکنون به زیر 500 لیتر رسیده هست، فولاد مبارکه نیز با اقداماتی که در حوزه فاضلاب و پساب انجام داده در حال حاضر پساب لنجان و مبارکه در اختیارشان قرار دارد، پالایشگاه اصفهان در کم کردن مصرف آب کارها قابل تقدیری داشته هست، همچنین دو ماه پیش کلنگ تصفیه تکمیلی پساب نیروگاه شهید منتظری زده شد.

جیره بندی نداریم

وی با اشاره به کم کردن فشار آب در اصفهان افزود: به جهت محدودیت منابع آب تاکید بر این شده است تا با مدیریت فشار اداره شود و هیچ جیره بندی نداشته باشیم چون جیره بندی معضلات بیشتری را در پی دارد، وزارت نیرو زیر بار جیره بندی نمی رود آیا که شبکه آب شرب کشش جیره بندی را ندارد، تمام این کارها به باعث آرامش مردم است آیا که می شود ظرف یک ماه سد و شبکه را خالی کرد آن وقت جهت ماه های بعد چه باید بکنیم؟

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه نگذاشتم این شرکت سیاسی شود، افزود: وظیفه امروز ما سیاسی نیست، بلکه خدماتی هست. علیرغم اینکه حدود 90 درصد وقت تیم ما در قسمت توزیع آب گذاشته شده است ولی از کارهای توسعه ای غافل نماندیم، سال گذشته در واگذاری انشعاب فاضلاب رکورد زدیم.

وی در خصوص قطعی آب سینما چهار باغ گفت: شهرداری در حال بازسازی چهار باغ است و خاکبرداری باعث قطعی آب شده است بوده که در حال حاضر این عنوان حل شده است است.

امینی در خصوص شرکت های مردم نهاد گفت: با یک شرکت مردم نهاد که متخصصان و پزشکان هستند همچنین با آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان تفاهم نامه هایی به امضا رسیده و اعتقاد داریم انتقال خبر از این طریق نیز باید باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به تصفیه منزل دوم اصفهان گفت: این تصفیه منزل باید از سال 1386 شروع می شد ولی با حضور مهرعلیزاده تفاهم نامه ای با آب منطقه ای از محل تبصره 3 شهر اصفهان منعقد شد، که بر اساس آن آبفا 170 میلیارد تومان به آب منطقه ای اصفهان کمک کرد تا تصفیه منزل به بهره برداری برسد، آبفا مجری این تصفیه منزل نیست، ولی کمک کردیم تا سریع به بهره برداری برسد.

شروع تفکیک آب آشامیدنی مهاباد و زواره از آب بهداشتی

وی در خصوص تفکیک آب آشامیدنی از آب بهداشتی گفت: در خور و بیابانک این کار را انجام داده ایم و در مهاباد و زواره شروع کرده ایم، در حوزه استفاده از آب خاکستری با نظام مهندسی و شهرداری جلسه ای گذاشته شده است که باید از این آب استفاده شود. حدود 170 میلیون متر مکعب پساب داریم .

امینی افزود: پژوهشکده آب و آبفا را با دانشگاه صنعتی تشکیل دادیم و در مورد مدیریت مصرف آب با دانشگاه اصفهان و صنعتی همکاری داریم. همچنین بحث تکمیل شبکه فاضلاب شرق اصفهان طی دوره سه ساله صورت می گیرد.

وی ادامه داد: از سد زاینده رود حدود 12 متر مکعب آب شرب به اصفهان و یزد وارد می شود که حدود 10 متر مکعب آن به اصفهان می رسد که هدر رفت آب 16.2 در صد است و نخستین استان در کم کردن آب بدون درآمد هستیم .

امینی در خصوص ظرفیت فاینانس گفت: به جهت ظرفیت فاینانس خارجی بالای 250 میلیارد تومان قراردادی با شرکت خارجی داشتیم و امید داریم که در شرایط تحریم اتفاقی جهت فاینانس خارجی نیفتد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به مدیریت بهینه مصرف آب افزود: ما بر استفاده از تکنولوژی روز در مورد فضای سبز تاکید داریم و با تعامل با شهرداری اگر شرایط خاص شد در شبکه شرب از چاه های با کیفیت استفاده می کنیم، اعتقاد داریم که مجموع کارها رفتاری و ابزاری در یک بازه زمانی 10 ساله منجر به قدم های بلند می شود تا واکنش‌ها درست نسبت به آب داشته باشیم.

واژه های کلیدی: اصفهان | فاضلاب | مدیریت | استفاده | استاندارد | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz